Darmowy i anonimowy test w kierunku zakażenia HIV

Szanowni Państwo

Nazywam się Bartosz Szetela i wraz ze współpracownikami z Kliniki Chorób Zakaźnych i Towarzystwa Rozwoju Rodziny otworzyliśmy drugi we Wrocławiu punkt anonimowego i darmowego testowania w kierunku zakażenia HIV. Punkt ten jak pozostałe punkty konsultacyjno-diagnostyczne (PKD) w Polsce został otwarty pod nadzorem Krajowego Centrum ds. AIDS (KC). Działalność kolejnego punktu we Wrocławiu jest niezmiernie istotna z epidemiologicznego punktu widzenia. Dolny Śląsk od lat znajduje się na pierwszym miejscu pod względem liczby osób żyjących z HIV i chorych na AIDS! W świetle najnowszych danych o coraz częstszej rezygnacji ze stosowania prezerwatywy w przygodnych kontaktach seksualnych (przy nie zmieniającej się liczbie kontaktów przygodnych) jak najprężniejsze działanie punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można uzyskać najwyższej jakości informacje, poradę i wykonać test anty-HIV wydaje się być oczywiste. Informacje o takich punktach muszą jednak dotrzeć do osób najbardziej zainteresowanych.

Zwracam się zatem do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu informacji nie tylko o metodach profilaktyki HIV/AIDS, ale także o lokalizacji i działalności PKD.

Nowy punkt we Wrocławiu ma adres ul. Podwale 7 (przy pl. Jana Pawła II; były Plac 1 Maja ), a znajduje się z tyłu kamienicy za Cuprum po prawej stronie naprzeciw fosy miejskiej.
Punkt czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 16:00-18:00
Wytworzył:
Bartosz Szetela
Udostępnił:
Zbigniew Kołodziejski
(2006-12-20 10:08:43)
Ostatnio zmodyfikował:
Zbigniew Kołodziejski
(2007-01-03 14:37:57)