☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
PSSE w Lubaniu
Herb PSSE w Lubaniu

Wtorek 11.08.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

ZMIANA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH PROCEDURY POWIADAMIANIA O PIERWSZYM WPROWADZENIU DO OBROTU ŻYWNOŚCI

Z dniem 01 stycznia 2020r weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru formularza powiadomienia o produktach wprowadzanych po raz pierwszy do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, rejestru produktów objętych powiadomieniem oraz wykazu krajowych jednostek naukowych właściwych do wydawania opinii (Dz.U z 2019r. poz. 2499). W związku z rozporządzeniem w przypadku, gdy skład produktu będzie właściwy dla przypisanej kategorii żywności nie będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające i w rejestrze zamieszczony zostanie stosowny wpis „nie prowadzono postępowania, proponowana kwalifikacja jest prawidłowa”. W takim przypadku z przedsiębiorcą nie będzie prowadzona odrębna korespondencja. Podstawową formą komunikacji będzie rejestr.

Informacje o zmianach w rozporządzeniu dostępne są na stronie GIS: https://gis.gov.pl/aktualnosci/zmiany-w-rejestrze-produkow-objetych-obowiazkiem-powiadomienia/

Dodatkowo w dniu 04 lutego 2020r. Główny Inspektor Sanitarny wdroży nowy elektroniczny system powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu środków spożywczych.
Informacje o systemie opublikowano na stronie GIS: http://gis.gov.pl/aktualnosci/4lutego-gis-wdrozy-nowy-elektroniczny-system-powiadamiania-o-wprowadzeniu-do-obrotu-srodkow-spozywczych/.


 
 
ilość odwiedzin: 368036

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X